Witaj w Soccer-Live, tylko dzięki nam zobaczysz tysiące transmisji sportowych przez Internet !

Serwery Flash Zarzšdzane - Hosting FLV i mp4 - Hosting Live Streaming - Hosting Kamer IP - Flash
Najlepsza multimedialna strona o piłkarskich ligach œwiata
WEOL
Aktualności
:: ME Piłkarzy Ręcznych: Norwegia nie dała szans Polsce
Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych przegrała w pierwszym meczu rundy głównej Mistrzostw Europy z Norwegią (42:31). O pierwsze punkty w drugiej fazie Polacy powalczą jutro ze Szwecją, a w dalszej kolejności z Rosją i Hiszpanią.

Biało-Czerwoni do meczu z reprezentacją Norwegii przystąpili wzmocnieni trzema zawodnikami. Do Bratysławy dotarł Dawid Dawydzik, zgodę na powrót uzyskał juz wczoraj Jan Czuwara i w ostaniej chwili europejska federacja dała zielone światło na grę Piotrowi Chrapkowskiemu. To wsparcie nie wystarczyło do pokonania świetnie dysponowanych w tym meczu Skandynawów.

Podopieczni Christiana Berge już w pierwszych minutach wysłali mocny sygnał Polakom, że tego meczu przegrać nie chcą. Pierwsza połowa to koncert gry jednego z najlepszych zawodników na świecie Sandera Sagosena, który nie tylko zdobywał bramki ale również asystował i bezdyskusyjnie był kluczowym zawodnikiem norweskiej ofensywy. Z dobrej gry Norwega korzystali skrzydłowi- w szczególności Sebastian Barthold- i obrotowi. W obozie Polaków dwoił się i troił Szymon Sićko, ale to było za mało na takiego rywala. Biało-Czerwoni kontakt z reprezentacją Norwegii utrzymali tylko przez pierwszych 9 minut. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando rywala i zakończyła 6 bramkowym prowadzeniem.

Nie inaczej było w drugiej części meczu. Norwegia tak jak zaczęła tak kontynuowała to spotkanie sukcesywnie powiększając prowadzenie i nie tracąc w całym spotkaniu ani na moment koncentracji. Polacy w tym meczu popełniali za dużo prostych błędów, które dawały rozpędzonym Norwegom okazje do wyprowadzania kontrataków. Po kilku minutach drugiej połowy Biało-Czerwoni podjęli ryzyko gry 7:6 ale ten strzał okazał się pudłem bo nawet z przewagą jednego zawodnika norweska obrona radziła sobie świetnie. Podopieczni trenera Patryka Rombla mieli w tym meczu swoje dobre momenty, ale było ich zdecydowanie zbyt mało.

Jutro reprezentacja Polski o godzinie 18.00 zmierzy się ze Szwecją. Transmisja w Eurosport, Metro TV i aplikacji mobilnej Eurosport Player.

Polska - Norwegia 31:42 (15:21)

Polska: Kornecki 1, Zembrzycki – Moryto 10, Sićko 6, Dawydzik 3, Jędraszczyk 2, Czuwara 2, Syprzak 2, Przybylski 2, Daszek 1, Beckman 1, Pilitowski 1, Olejniczak, Pietrasik, Krajewski, Chrapkowski.

Norwegia: Bergerud, Saeveraas – Barthold 10, Sagosen 9, Bjornsen 8, Toft 3, Tonnesen 3, Gulliksen 3, Overby 1, Gullerud 1, Reinkind 1, Solstad 1, Aga, Overjordet, Blonz.

źródło: ZPRP
Dodał: bubu 20.01.2022 komentarze [0]

[skomentuj] [wróć do newsów]

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

Wydarzenie Weekendu

W ten weekend zapraszamy na jeden z najciekawszych, a może i najlepszych pod względem sportowych rywalizacji między dwoma klubami. Otóż w sobotę, nietypowo, bo o godzinie 16:15 FC Barcelona podejmie Real Madryt. Mecz zapowiada się bardzo ekscytująca. Będzie można go w całości oglądać na żywo przez Internet, w także Full HD.