Witaj w Soccer-Live, tylko dzięki nam zobaczysz tysiące transmisji sportowych przez Internet !

Serwery Flash Zarzšdzane - Hosting FLV i mp4 - Hosting Live Streaming - Hosting Kamer IP - Flash
Najlepsza multimedialna strona o piłkarskich ligach œwiata
WEOL
Aktualności
:: Siatkówka - ME: Czechy urywają Polsce zaledwie seta
Polskie siatkarki po trudnym i nierównym meczu pokonały reprezentację Czech 3:1 zapewniając sobie awans do fazy pucharowej. Jutro Polki mają dzień wolny od gry. W poniedziałek zagrają z Hiszpanią.

Nasza reprezentacja rozpoczęła ostatni przed dniem przerwy mecz mistrzostw Europy w Płowdiwie z jedną zmianą w podstawowym składzie. Malwina Smarzek zastąpiła Magdalenę Stysiak na pozycji atakującej. Czeszki od początku spotkania zaprezentowały siłę swojej najgroźniejszej broni – bloku. Polki nie kończyły akcji i przy wyniku 1:5 trener Jacek Nawrocki poprosił o przerwę. Niestety po powrocie na boisko zablokowana została Martyna Łukasik. I nie był to ostatni blok rywalek w pierwszym secie. Po kolejnym zatrzymanym ataku na 5:11 trener Nawrocki wykorzystał drugą przerwę. Po dwóch udanych akcjach Malwiny Smarzek było 10:14. Przy stanie 12:16 na boisko weszły Julia Nowicka i Magdalena Stysiak, ale mimo odrobienia kilku punktów nie odmieniło to losu przegranego seta. Drugi rozpoczął się od trzech nieskończonych ataków i udanych kontr rywalek. Nasze siatkarki blokiem doprowadziły do remisu po 3. Ciężar gry w ataku wzięła na siebie Magda Stysiak, Polki zaczęły skutecznie grać blokiem i wynik był coraz bardziej korzystny. Po autowym ataku przeciwniczek było 17:9. Nasze siatkarki odzyskały kontrolę nad wydarzeniami na boisku i pewnie doprowadziły do remisu w setach. Po ataku Martyny Łukasik po raz pierwszy w meczu korzystnie otworzyliśmy wynik. Podwójny blok Zuzy Efimienko – Młotkowskiej i Magdy Stysiak dał prowadzenie 3:1. Po autowym ataku Martyny Łukasik był remis po 6, a po błędzie w przyjęciu Czeszki wyszły na prowadzenie. As serwisowy Zuzy Góreckiej dał oddech i przewagę 14:12. Polki nie były w stanie zbudować wyższej przewagi, więc do końca było nerwowo. Ostatni punkt naszym siatkarkom podarowała czeska rozgrywająca. Czwarta partia dzięki skuteczności w ataku Magdy Stysiak i Zuzanny Efimienko – Młotkowskiej oraz dobrze blokującej Klaudii Alagierskiej zaczęła układać się po naszej myśli. Po sprytnej kiwce Katarzyny Wenerskiej było 8:4. Polki w końcu uspokoiły nerwy i pokazały kilka interesujących akcji. Po dwóch godzinach gry w końcu dopięły swego. Najważniejsze, że trójmecz pierwszej fazy turnieju zakończyły z kompletem punktów.

Polska – Czechy 3:1 (20:25, 25:15, 25:21, 25:18)

Polska: Malwina Smarzek, Katarzyna Wenerska, Zuzanna Efimienko – Młotkowska, Martyna Łukasik, Zuzanna Górecka, Klaudia Alagierska, Maria Stenzel (L) oraz Monika Jagła (L), Julia Nowicka, Martyna Grajber, Magdalena Stysiak

Czechy: Veronika Trnkova, Katerina Velkova, Michaela Mlejnkova, Gabriela Orvosova, Magdalena Jehlarova, Andrea Kossanyiova, Veronika Dostaleva (L) oraz Pavlina Simanova, Barbor Purchartova, Eva Svobodova, Petra Kojdova, Simona Bajusz

źródło: PZPSP
Dodał: bubu 22.08.2021 komentarze [0]

[skomentuj] [wróć do newsów]

Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza.
[skomentuj]

Wydarzenie Weekendu

W ten weekend zapraszamy na jeden z najciekawszych, a może i najlepszych pod względem sportowych rywalizacji między dwoma klubami. Otóż w sobotę, nietypowo, bo o godzinie 16:15 FC Barcelona podejmie Real Madryt. Mecz zapowiada się bardzo ekscytująca. Będzie można go w całości oglądać na żywo przez Internet, w także Full HD.