|
Aktualności
|
| :: Siatkówka: Szymon Gregorowicz zawodnikiem GKS-u Katowice |
Kolejnym nowym zawodnikiem w czwartek pochwalił się beniaminek Plusligi, GKS Katowice. Po Jakubie Szymańskim kolejny zawodnik zdecydował się na powrót do klubu. Tym razem padło na libero.
Szymon Gregorowicz wraca do GKS-u Katowice. 32-letni libero związał się z klubem umową na nadchodzący sezon. Siatkarz występował w tym zespole w sezonie 2019/2020. Zanim Gregorowicz po raz pierwszy trafił do GKS-u, siatkarskie szlify zdobywał w warszawskich klubach: UMKS MOS Wola Warszawa, AZS Politechnice Warszawskiej oraz KS Metro Warszawa. Po opuszczeniu stolicy w 2017 roku zasilił szeregi MKS-u Będzin, którego barwy reprezentował przez dwa sezony.
W barwach GKS zespołu rozegrał osiem spotkań, po czym wrócił do Będzina na kolejny sezon. W 2021 roku libero dołączył do Bogdanki LUK Lublin, gdzie spędził dwa sezony i rozegrał 52 spotkania. Później występował także w Aluron CMC Warcie Zawiercie, z którą sięgnął po Puchar Polski i dwukrotnie uplasował się na drugim miejscu PlusLigi, oraz Cuprum Stilonie Gorzów. W Gorzowie rozegrał 21 spotkań. Stamtąd ponownie obrał kierunek na Katowice.
– Jako beniaminek PlusLigi na pozycji libero potrzebowaliśmy zawodnika, który imponuje spokojem, doświadczeniem i niezawodnością. Z pełnym przekonaniem postawiliśmy na Szymona Gregorowicza, który od wielu lat z powodzeniem radzi sobie na parkietach PlusLigi. Jego profesjonalizm sprawia, że może stać się prawdziwym liderem naszej defensywy. Nie bez znaczenia był fakt, że przez rok mieliśmy już okazję w przeszłości współpracować. Dzięki temu mamy przekonanie, że podpisując umowę z Szymonem, dokonujemy istotnego wzmocnienia składu – ocenił transfer dyrektor sekcji siatkówki Jakub Bochenek.
źródło: Siatka.org |
| Dodał: bubu 25.06.2026 |
komentarze [0] |
[skomentuj] [wróć do newsów]
|
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza. [skomentuj] |
|
|
|
Reklama
|
|
|
|
Wydarzenie Weekendu
|

W ten weekend zapraszamy na jeden z najciekawszych, a może i najlepszych pod względem sportowych rywalizacji między dwoma klubami. Otóż w sobotę, nietypowo, bo o godzinie 16:15 FC Barcelona podejmie Real Madryt.
Mecz zapowiada się bardzo ekscytująca. Będzie można go w całości oglądać na żywo przez Internet, w także Full HD.
 |
|
|
Facebook
|
|
|
|
|
|
|
|
Reklama
|
|
|
|
|