|
Aktualności
|
| :: Siatkówka: zagra w MOYA Radomce Radom Marta Fedyk |
MOYA Radomka Radom to nowy klub Marty Fedyk – reprezentantki Ukrainy. Przyjmująca w ostatnim sezonie grała na Węgrzech, a wcześniej w Kazachstanie. Teraz będzie mogła się wykazać w polskiej lidze. Tym samym znamy już całą linię przyjęcia radomskiego klubu.
Wiemy już, że w przyszłym sezonie na przyjęciu w MOYA Radomce Radom zagra Aleksandra Dudek. Siatkarka wraca do polskiej ligi po przygodzie w Turcji. Zawodniczką Radomki zostanie także Kinga Stronias. W linii przyjęcia w radomskim klubie będzie występować też Zofia Sobanty.
Ostatnim elementem układanki przyjmujących będzie reprezentantka Ukrainy Marta Fedyk. 24-letnia siatkarka ostatnio grała w węgierskim KHG KNRC, które sięgnęło po wicemistrzostwo Węgier. Klub doszedł też do półfinału Pucharu Challenge, w którym uległ dopiero późniejszemu triumfatorowi – włoskiej Vallefoglii. Wcześniej Fedyk spędziła jeden sezon w Kazachstanie, w zespole Berel VKO, z którym Ukrainka również zdobyła srebrny medal krajowego czempionatu.
Tym samym w Radomce szykuje się potężna kolonia ukraińskich siatkarek. W zespole zostają Oleksandra Molczanowa, Kateryna Żylińska i Krystyna Niemcewa, co oznacza, że aż cztery zawodniczki z tego kraju zagrają w przyszłym sezonie w radomskim klubie.
źródło: Siatka.org |
| Dodał: bubu 22.06.2026 |
komentarze [0] |
[skomentuj] [wróć do newsów]
|
Do tego newsa nie dodano jeszcze żadnego komentarza. [skomentuj] |
|
|
|
Reklama
|
|
|
|
Wydarzenie Weekendu
|

W ten weekend zapraszamy na jeden z najciekawszych, a może i najlepszych pod względem sportowych rywalizacji między dwoma klubami. Otóż w sobotę, nietypowo, bo o godzinie 16:15 FC Barcelona podejmie Real Madryt.
Mecz zapowiada się bardzo ekscytująca. Będzie można go w całości oglądać na żywo przez Internet, w także Full HD.
 |
|
|
Facebook
|
|
|
|
|
|
|
|
Reklama
|
|
|
|
|